Na těchto stránkách seznamujeme čtenáře pouze s těmi aktualitami, které se týkají oblasti aplikovaných pohybových aktivit. Jedná se zejména o realizované programy Paralympijského školního dne na zapojených školách; o průběhu a výsledcích analýzy "měkkých bariér" zapojených škol a oblasti psychomotoriky a inkluzivních programů.

Paralympijské školní dny

Paralympijský školní den v Petříkově - 22. 2. 2017.

Paralympijský školní den na ZŠ Bělá pod Pradědem - 1. a 2. 6. 2017.

Psychomotorika

Vzdělávací program v rámci konference Pohyb a zdraví pro 34 pedagogických pracovníků - 18. 5. 2017.

Jsou natočeny pilotní metodická videa - manipulace s psychomotorickými pomůckami.

Analýza připravenosti škol - měkké bariéry

V květnu 2017 byl finalizován rozhovor pro mapování připravenosti škol s ohledem na tzv. měkké bariéry pro společné vzdělávání. V průběhu května a června 2017 byly uskutečněny prvotní rozhovory se zapojenými zástupci škol. Výsledky rozhovorů budou individuálně řešeny se samotnými školami. Celkové výsledky budou známy až po skončení analýzy, předpoklad podzim 2017.