OnkoXXXI2017 1Členové projektu Krtek v pohybu se dne 27. dubna 2017 zúčastnili významné akce XLI. Brněnské onkologické dny a XXXI. Konference pro nelékařské zdravotnické pracovníky. Obě konference jsou největší celostátní odbornou akcí, která zahrnuje všechny profese zabývající se onkologickou problematikou. Na této konferenci došlo k prezentování příspěvků na téma: Metodika pro pořádání zotavovacích akcí v dětské onkologii- pohybový program“ a „Mentoring program u dětských onkologických pacientů“.

Antarktida2017 3Již tradiční zimní pobyt realizovaný ve spolupráci Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK a Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (Katedra aplikovaných pohybových aktivit, Centrum APA) v rámci projektu Krtek v pohybu se uskutečnil ve dnech 26. 2. - 3. 3. 2017 v Beskydech na Javorovém Vrchu.

Jak tento pobyt probíhal? Co vše děti prožily? Byla expedice úspěšná?

To vše se dozvíte ve článku expediční členky Markéty:

skoleni onko 2016Dne 22.11.2016 proběhlo v Olomouci na Fakultě tělesné kultury školení pro studenty oboru aplikované pohybové aktivity a aplikovaná tělesná výchova. Školení se účastnilo 25 studentů, kteří si poslechli i přednášku pozvaného hosta Vojty Procházky, který si sám prošel onkologickou léčbou. V rámci této přednášky padlo spoustu zajímavých otázek a vedla se více než zajímavá diskuze.

pobyt onko 2016 1Ve dne 17.-20.11.2016 se v malebné obci Češkovice uskutečnil pobyt pro rodiny s dětmi s onkologickým onemocněním. Tohoto pobytu se zúčastnilo také 7 studentů oboru APA a ATV, kteří dokázali pro děti i rodiče připravit 4 nádherné dny plné pohybu, tvořivosti, objevování nových věcí i překování se.
A jak pobyt hodnotí jeden ze studentů?

konference onko 26Ve dnech 7. – 9.10.2013 se v Tále na Slovensku uskutečnila XXVI. konference dětský hematologů a onkologů České a Slovenské republiky. Této konference se účastnili i zástupci projektu Krtek v pohybu, kteří zde prezentovali své příspěvky se zaměřením na pohybové aktivity dětí s onkologickým onemocněním.