, Zobrazeno: 119

pinokiovoda01Sedm dětí s tělesným postižením si mohlo vychutnat víkend na vodě, a sice díky novému programu pro organizaci Pinokio. Sobota byla ve znamení příprav na pískovně Náklo blízko Litovle a v neděli přišlo to stěžejní – sjezd řeky Moravy.

Jednou z účastnic byla slečna Julinka Skřivánková, která prozradila: „Hrozně mě bavilo jet na lodi s našima a se ségrou, měla jsem super kapitánku Verču.“ Pirátka Agátka Helegdová, která byla na lodi poprvé a byl to pro ni velký zážitek, si zase chválila pirátské téma víkendu. „Bavil mě doprovodný program, který měl pirátskou tematiku. Jsem ráda, že se nám povedlo najít poklad.“

„Nejvybavenější rodina po všech stránkách, a to také kostýmových, byla podle mě rodina Jurošových. Mrzí mě ale, že jsem s Aničkou nestihl pořádnou fotku,“ dodal za organizátorský tým pirát Robert Mazouch.

Akce by nemohla proběhnout bez pomoci konzultantů APA z katedry aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého. Velký dík patří Tomáši Vyhlídalovi a všem z Centra APA. Akce proběhla poprvé a uvidí se, zda bude pokračovat i v letech budoucích. Pilotní ročník měl některé mouchy, ale bezpochyby otevřel cestu k vodáctví několika rodinám, které lákala vodní turistika, ale neměly možnost to samy zkusit. Nyní ale některé rodiny psaly pozitivní ohlasy, že samy vyrazily na vodu a toto překonávání bariér má smysl!

 

pinokiovoda01

 

pinokiovoda03

 

Robert Mazouch