, Zobrazeno: 36

IMG 1996Tak jako každý rok i letos se studenti APA/ATV vypravili brzkým ranním vlakem do Lanškrouna, kde se podíleli na organizaci sportovních her pro žáky speciálních škol z východních Čech a jednoho týmu z Polska. Celkový počet účastníků byl něco málo pod sto, rozdělených do 11 týmů.

Žáci po přivítání a úvodnímu slibu absolvovali deset stanovišť, na nichž si měli možnost vyzkoušet několik druhů pohybových aktivit a mohli si porovnat své pohybové schopnosti a dovednosti. Po sečtení závěrečných bodů a časů byly vyhodnoceny kategorie dívky, chlapci a vozíčkáři a nejlepší tým. Nešlo až tak o jednotlivé výsledky, ale spíše o sportovního ducha v rámci fair play, jak si sportovci na startu slíbili, radost a zážitek z pohybových aktivit a možnost být součástí jednoho týmu se společným cílem. Na závěr proběhla oblíbená diskotéka a slavnostní předávání cen. Celé dopoledne pomáhali k pohodové atmosféře a k všeobecnému veselí všude přítomný nepřekonatelný barevný klaun/moderátor Laďa a pan DJ.

Děkuji studentům a moderátorovi, kteří se aktivně zúčastnili a vše parádně zvládli.

IMG 1958

IMG 1963