pobyt Krtek2015 1Dne 02.06.2021 proběhl webinář na téma Žák se zdravotním znevýhodněním ve školní inkluzivní tělesné výchově. Odborný lektor Mgr. Tomáš Vyhlídal se zaměřil na oblast epilepsie, obezity a diabetes, popsal příčiny vzniku, indikace a kontraindikace pohybových aktivit u jedinců s těmito onemocněními.  Tentokrát se 23 účastníků z řad pedagogických pracovníků  aktivně zapojovalo do diskuze, dotazovali se na danou problematiku a její řešení, vhodně doplňovali výklad lektora svými zkušenostmi z dané oblasti. Tématem, které opět rezonovalo nejvíc, bylo obezita a její vliv na pohybové aktivity. Vzhledem k velkému množství specifických onemocnění lektor doporučil doplňující webinář, na kterém budou účastníci seznámení s dalšími specifikacemi k různým onemocněním či zdravotním znevýhodněním. Na tento se můžeme těšit někdy na začátku příštího školního roku.

Toto dílo je licencováno pod CC BY 4.0