Středa, 27. dubna08:30–13:30
Střední škola, Základní škola a Mateřská škola prof. V. Vejdovského Olomouc - Hejčín, Tomkova 42

Využití diferencované výuky v různorodémprostředí školní skupiny
Akce je zaměřená na Diferenciacive vzdělávání (diference je rozdíl, odlišnost). Diferenciace znamenározdělování žáků do skupin na základě jejich předpokladů, schopností či věku apočítá s tím, že každý žák má jiné vzdělávací potřeby. Při diferencovanémvzdělávání je obsah i způsob vyučování přizpůsobován žákům na míru tak, abyjejich vzdělávání bylo co nejefektivnější. Všichni žáci by měli jeho pomocízvládnout učivo a nadaným by mělo pomoci k maximálnímu využití jejichpotenciálu. Učitel se zde ptá, jaké úkoly žák zvládne, při kterých činnostechpotřebuje pomoc třetí osoby, či kolik pomoci potřebuje, aby byl motivován. Diferenciacevzdělávání – Wikipedie (wikipedia.org)

Lektor: PaedDr., Mgr. Dan Blaha