APA voda 17Organizátor akce: Sportovní-klub.cz ; http://www.sportovni-klub.cz/ ; Ing. Petr Goldman.
Termín: 24. - 27. (28. 6.); (pondělí ráno odjezd, zpět z Dunajce ve čtvrtek večer event. pátek ráno).

Ubytování: Budeme spát v jednom kempu - pod stany. Odtud budeme vyjíždět na různé úseky Dunajce (v případě požadavku a rezervace předem za příplatek lze i v budově (pokoje po 6, 6, 5, 5, 2 osob tj. kapacita 24 osob v budově v postelích). Vybavení kempu: kuchyňka, společné WC a sprchy k dispozici (jsou i na některých pokojích).

V kempu kryté zastřešené ohniště, oplocený areál. Kemp je moc pěkný a náleží k němu i závodní kanál, na které můžeme vzít mládež (za závodní kanál se platí malý poplatek na místě, bylo by domluveno). Studenti a zájemci o rozšiřující kurz (kurz vodní turistiky zaměřený na práci s osobami s postižením) zdarma. Platí pouze osobní svoje náklady, které jsou u každého člověka různé :-). Centrum APA a Katedra APA vřele doporučuje zejména studentům ATV, APA, ale i rekreologie, případně dalším oborům na Fakultě tělesné kultury! V případě zájmu kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ;  www.facebook.com/sportovniklubcz.

Počet účastníků: optimum 40 - 45 osob.

Program akce:
pondělí - odjezd z nástupního místa autobusem (čas a místo bude určeno), přejezd na Dunajec do kempu, večerní grilování a kytarohraní
úterý - přejezd pod přehradu, navštívení tradiční salaše - sýrárny s nákupem sýrů, rozdělení vodáckého vybavení a úvodní instruktáž techniky pádlování, záchrany a bezpečnosti
dle zdatnosti skupiny splutí úseku cca 6km do Červeného kláštora / nebo dle času a sehranosti posádek možnost prodloužení splutí až do Kroščienka celkem 21km
středa - splutí nejpěknějšího úseku Červerný kláštor - Kroščienko 15km přes parádní pohoří Pieniny s výhledy na horu Tri koruny, zahrajeme si na souši i vodě vodácké hry, možnost tréninku na slalomovém kanále
čtvrtek - splutí úseku kemp - spodní část Dunajce, zahrajeme si na lodích vodácké hry, možnost tréninku na slalomovém kanálea buď návrat nebo spaní ještě do pátku
(pátek - opakování splutí vybraného úseku, nebo výběh na kopec Tri koruny, návrat zpět (přesný program bude upřesněn dle unavenosti mládežníků a časovému plánu návratu)
(vyhrazujeme si změnit program dle kondice účastníků, počasí, a jiných vlivů)

Detaily k akci:
Řeka Dunajec na pomezí Slovenska a Polska nabízí téměř 100% jistotu dostatečného množství vody. Svižný proud, drobné peřejky a úchvatná okolní krajina v čele s kaňonem v Pieninském národním parku zaručí, že nebudete vědět, co je to dlouhá chvíle. Na trase nás navíc čekají i různá zpestření v podobě tréninkové peřeje i slalomového kanálu. Zde si budete mít možnost vyzkoušet jízdu na kajaku i na SUPu.

Pro naše vodáky (ale i odvážné nováčky) máme k dispozici plasťáky, na kterých je Dunajec obzvláště vypečeným zážitkem! K dispozici budou dále i nafukovací lodě typ Baraka, příp. dle požadavku rafty. Na plasťácích si vše krásně užijeme (každý si může v průběhu akce vyzkoušet různý typ lodě). Typ lodí zvolíme před akcí s ohledem na náš počet a stavu vody v řece. K dispozici každý večer bude gril, nezapomeňte si vzít něco dobrého (v kuchyni základní vybavení včetně ledničky).

Obtížnost:
WW I – WW I+
akce vhodná i pro nezkušené, a začátečníky které vše naučíme

Příspěvek u přihlášení:
2.400 Kč - 2.800 Kč dle aktuálního dopravce

Příspěvek zahrnuje:
Kempování ve vašem stanu, místo na lodi, pádlo, plovací vestu, vodáckou helmu (v případě využití slalomového kanálu), voděodolné vaky, instruktáž techniky jízdy a sebezáchrany a záchrany, svoz suchých věcí do cíle plavby, doprovod instruktorů vodní turistiky a raftingu, kytaru, gril a skvělou zábavu.