IMG 0345Centrum APA se podílelo na 2. brněnských Dnech dětské onkologie, které upozorňují na problematiku nádorů dětského věku, jejich prevenci a možnosti vyléčení a v neposlední řadě propojují vyléčené pacienty se zdravými dětmi. Akce se konala ve dnech 16. až 22. února za spolupráce Kliniky dětské onkologie FN Brno, Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a právě našeho centra.

Jihomoravští středoškoláci v Univerzitním kině Scala absolvovali přednášky na témata týkající se dětské onkologie, leukémie nebo aplikovaných pohybových aktivit v dětské onkologii. Poslední jmenovanou přednášku proslovil Tomáš Vyhlídal z Centra APA.

Pestrý program pro veřejnost nabídla osvětová akce v sobotu 16. února v Café Práh ve Vaňkovce. O ní se více dozvíte z ohlédnutí jedné z organizátorek doprovodného programu, studentky Kristýny Homolkové:

Den dětské onkologie v Brně. My jsme byli u toho a moc jsme si to užili! Pro rodinný zábavný den jsme připravili skvělá stanoviště plná zábavy pro každého. Zájemci si mohli vyzkoušet a zadovádět si například na překážkové dráze na nadupaných sportovních vozících, mohli si zahrát pexeso po tmě, vyzkoušet si aktivity na koordinaci pohybu s kelímkem na hlavě a pingpongovým míčkem, kterým se do kelímku museli trefit. Vyzkoušeli si také svou jemnou motoriku, kdy nebylo vždy jednoduché například si zapnout zip či zavázat tkaničku pouze jednou rukou. Stanoviště měla za cíl představit aktivity, se kterými se například setkávají děti s nežádoucími následky léčby.

K našim aktivitám se připojila i youtuberka Kateřina Králová, která s námi byla během celého dne a vyzkoušela si všechna stanoviště. Svou pozitivní náladou si dokázala získat přízeň i těch nejmenších dětí a pomáhala jim s plněním stanovišť, za která dostávaly razítka. Když byla všechna políčka s razítky plná, tak si mohly přijít pro výhru.

Během celého dne zde byl i provizorní kadeřnický salon, ve kterém se zájemci mohli nechat nalíčit, ostříhat si vlasy či nabarvit anebo si nechat zaplést krásné barevné copy. Probíhala zde i autogramiáda slavných a talentovaných osob, například Terezy Maškové, Adama Mišíka a Kateřiny Králové.

Celý den se nesl v duchu přátelství, smíchu a radosti. Byl to krásný den plný zábavy, her, nezapomenutelných vzpomínek a navázání nových přátelství. Mou osobní radostí bylo, když za námi na stanoviště zavítaly mladé slečny, které jsem poznala na víkendovce s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek.

Bylo nám velkou ctí se zúčastnit tak skvělého dne a těšíme se na příště.

Screenshot 2019 03 03 20 28 19 840

capa