ParaOstrava2019 Facebook PlaceholderDne 18. ledna se ve velmi příjemné atmosféře odehrálo "úvodní buly" u příležitost příprav a prezentace MS v para hokeji, které se bude konat na přelomu dubna a května 2019 v Ostravě. Webové stránky spuštěny.  První vzdělávací program za námi a dalších cca 25 před námi. Fakulta tělesné kultury a Univerzita Palackého je znovu při tom. Mistrovství se po 10 letech vrací na místa, kde se velmi úspěšně sport, ještě pod označením sledge hokej, prezentoval i ve spolupráci s Fakultou tělesné kultury UP v Olomouci, Katedrou APA. Organizátoři akce na úspěšnou spolupráci nezapomněli, ba naopak, a dnes již FTK prostřednictvím Centra APA intenzivně připravuje a realizuje vzdělávací akce, které vyvrcholí zapojením škol do samotného mistrovství. Tentokrát si ke spolupráci organizátoři vybrali také Ostravskou univerzitu, Moravskoslezský kraj a řadu dalších partnerů.

Úvodní tiskové konference se zúčastnilo hned několik osobností, včetně hrdiny z Nagana Dominika Haška. Další tisková konference obsahově zaměřená na vzdělávací programy a zapojení škol se plánuje na 28. února i s účastí zástupců Centra APA (FTK UP v Olomouci). Know-how vzdělávacích programů bude a z větší části už bylo předáno spolupracující Ostravské univerzitě a studentům tamního oboru rekreologie. Podobně tak i metodický materiál, sportovně-kompenzační pomůcky apod. Poprvé v ČR byly vyrobeny ve spolupráci se Zlínkskou univerzitou Tomáše Bati indoorové sledge na indoor parahokej. I na nich bude část vzdělávacích programů realizováno. Ostatně jaká je parahokej dřina, měli možnost vyzkoušet první žáci ostravských škol pod vedením konzultantů APA.

Ondřej Ješina (2019)