2018dnymonoski hlubockyČtyři desítky zájemců s různým postižením jsme společně s instruktory sportovní školy Newman school svezli na monoski, speciálně upravené lyži pro handicapované, během úvodního Dnu na monoski v Hlubočkách u Olomouce. Vlastně jsme během dne, kdy své jezdecké schopnosti na svahu předvedl Jiří Kudrna a také se závodilo na lopatách, neměli moc čas na oddech, všichni si ale chvíle strávené na sjezdovce užili.

Dosvědčují to mimo jiné slova Jany Hrubé, která nám po akci napsala: „Přestože jsem sama na vozíku a v monoski jsem letos neseděla poprvé, ráda se této akce účastním a mám radost, když běžní lidé pochopí, že vozíčkáři nejsou odlišní a pohybové omezení nemusí být překážkou pro aktivní život. Velký dík patří zejména organizátorům této akce, ale i všem, kteří se na této skvělé akci podílejí. Těším se na příště!“

I my se na vás těšíme na některém z dalších Dnů na monoski, které jsme pro vás připravili – viz kalendář akcí.

text Martin Višňa, foto Daniel Mikeška

xDSC 2094