Kurz konzultanti2018 1Konzultanti APA se v rámci svých profesí zúčastnili lyžařských výcvikových kurzů podpořených z projetu APIV. Jednalo se o zajištění odborné lyžařské asistence pro integrované žáky s tělesným, zrakovým nebo mentálním postižením.
První podpořenou akcí byl zájezd Olomoucké Základní a Mateřské Waldorfské školy. Lyžák se konal v termínu 2.-6.1.2018 v Karlově pod Pradědem na chatě Zátiší. Žákyně 8.třídy měla k sobě osobní instruktorku lyžování na monoski Janu Sklenaříkovou. Jak bylo slyšet z úst Terky lyžování si náramně užila a ráda by pokračovala v procvičování oblouků dále i s rodiči.

Kurz konzultanti2018 2  Kurz konzultanti2018 3

Druhou podpořenou akcí byl lyžařský kurz pro ZŠ a MŠ Pohořelice, který proběhl v termínu 7.-12.1.2018 na téže chatě v Karlově pod Pradědem. Chata se stala svou kapacitou naprosto vyhovující i s celodenním barem, malou tělocvičnou a dalšími odpočinkovými prostory. Žák 7.třídy lyžoval v monoski úplně poprvé a sjíždění kopců ho natolik bavilo, že vždy odjížděl z kopce mezi posledními.
Oba lyžáky proběhly bez jediného problému, a to také díky velké vstřícnosti obsluze vleku a lanovek, včetně osobního dovozu a odvozu z chaty přímo pod vlek.

Kurz konzultanti2018 4  Kurz konzultanti2018 5

Třetí akcí byl lyžařský pobyt organizace Cesta životem bez bariér v Krušných horách v areálech na Božím Daru a Plešivec v termínu 28. ledna až 4. února, kde instruktora lyžování pro osoby s SVP zajistil Michal Šmíd. Akce byla organizována pro osoby se zdravotním postižením a jejich rodiny. Na horách panovala výborná nálada, všichni lyžaři zaznamenali během týdne obrovský pokrok a radost společně s nadšením z lyžování se přenášela i do společných aktivit. Velké poděkování patří organizátorce kurzu Petře Hnátové a těšíme se na další spolupráci.

Kurz konzultanti2018 6  Kurz konzultanti2018 7

Čtvrtý lyžařský kurz podpořený z projektu APIV byl výcvik pro ZŠ a MŠ Rosice okresu Chrudim ve Ski areálu České Petrovice. Konzultantka Lucie Kutheilová zde asistovala jak žákyni s MP ve 3.třídě, tak i skupině 6 dětí, kteří byli lyžařští začátečníci. I přes deštivé okamžiky byla skupina žáků každý den na svahu, pilovali techniku a užívali si pohybu v horském vzduchu. Žákyně, kterou měla instruktorka primárně na starost, byla velice šikovná a již první odpoledne spolu vyjely na lanovce. Výcvik byl ukončen závody ve slalomu, kdy tratí mezi brankami projel úplně každý účastník. Před svěřenkyní s SVP jela Lucka jako průvodce tratě, aby nevynechala ani jednu branku. Na kurzu byla velmi příjemná atmosféra, bylo i fajn trávit volný čas mimo sjezdovku s dětmi a pedagogy.

Kurz konzultanti2018 8  Kurz konzultanti2018 9