kosmonauti2017 1Konzultanti APA (z projektu APIV) vyrazili v úterý 14. listopadu 2017 zrealizovat Sportovní APA den. Místem pořádání akce byla střední škola pro sluchově postižené (a nejen pro ně) na Kosmonautech v Olomouci. S úderem osmé hodiny se úvodního slova a prezentace o sportu hendikepovaných chopila paralympijská vítězka z Pekingu 2008 a „naturalizovaná Řekyně“ Eva Kacanu. Po skončení přednášky následovala krátká přestávka na svačinu a poté se mohlo celkem 15 žáků převléci do sportovních úborů. Přesně v 9:15 totiž byli všichni sportovci rozdělení do dvou až tří členných skupin a jejich cílem bylo úspěšné absolvování deseti sportovních stanovišť. Již osvědčené sportovní aktivity jako boccia, indoor curling či florbal doplňovaly netradiční úkoly jako hod kinballem, Bollo Ball či přechod bažiny. Po splnění aktivit čekalo na všechny sportovce překvapení v podobě obřího plyšového tučňáka v podání Pavla Plevy.

Závěr sportovního dne byl věnován hrám s motorickým padákem. Chvilku před dvanáctou bylo dosportováno a žáci střední školy se s konzultanty APA rozloučili společnou fotografií. Věříme, že si všichni sportovci i zaměstnanci střední školy „na Kosmonautech“ užili listopadové sportování stejně jako my.

Za kolektiv zaměstnanců projektu APIV

Ladislav Baloun