papa Cerna1Dne 22.11. se v mateřské škole v Dolní Čermné uskutečnily již 31. pÁPÁ hrátky. Program byl zaměřen na zrakové postižení. Dětem tedy byla přečtena pohádka o žirafce Anetce, která od narození nic nevidí. V pohádce se děti seznámily i s klokánkem Fandou, který dělal žirafce kamaráda (asistenta). V následujících aktivitách jim bylo postižení upřesněno. Dále si mohly vyzkoušet simulační brýle, což má vždy velký úspěch. Poté následovaly aktivity, kde si děti vyzkoušely, jak být nevidomou žirafkou, nebo kamarádem klokánkem, který pomáhá. Děti tak zjišťovaly, jaké to je chodit v klapičkách a následně i s bílou holí. Jedna z velice oblíbených aktivit je, když s klapičkami a holí vyrazí paní učitelky a děti představují překážky.

Každou překážku musí paní učitelka poznat. I celkové začlenění paní učitelky do programu je pro děti motivující a zábavné. Jako poslední aktivita byla kresba bez zrakové kontroly, kdy děti malovaly sluníčko, nebo se zkoušely podepsat.

V Dolní Čermné se odpoledne uskutečnil stejný program pro první třídu základní školy. Tak jako v mateřské škole i zde byly děti moc šikovné, zvídavé a z programu nadšené. Pro většinu z nich je to nová zkušenost, a tak se toto téma jeví jako atraktivní. Spolupráce v MŠ i ZŠ byla velice příjemná a budeme se těšit na příště.
Další program se uskutečnil 23.11 v MŠ Sedmikráska Olomouc se zaměřením na Tělesné postižení postižení a následující bude v taktéž v MŠ Sedmikráska Olomouc pro jiné oddělení.

papa Cerna2 papa Cerna3 papa Cerna4