Hrozenkov2017 1V pátek k večeru do hotelu Permoník u Nového Hrozenkova se sjelo mnoho rodin s dětmi s onkologickým onemocněním. Akce měla více než 100 účastníků. Téma příštích 3 dnů bylo ve znamení pálení čarodějnic, pohybových her a příjemného odpočinku mezi valašskými kopci. Díky studentům Univerzity Palackého v Olomouci, Fakulty tělesné kultury bylo již od prvního večera až po dojezd domů stále co dělat. Páteční večer nesl s sebou seznamovací hry a v sobotní dopoledne již děti dováděli v místní tělocvičně. Počasí nám moc nepřálo a proto i pro maminky byla připravena aktivita vevnitř a to trénink tance, které posléze ukázali tatínkům.

Ti mezitím pro ně připravovali překvapení ve formě „peelingu“ ruční výroby. Když přestalo pršet, šli jsme si pro dříví, které jsme posléze použili pro výrobu čarodějnických košťat. Jak byla košťata hotová, čekala děti venku čarodějnická štafeta. V lese jsme stavěli domečky lesním bytostem. Večer jsme prožili hudební večer, kde se hádalo, z jaké pohádky je která písnička a dva talentovaní rodiče vedli hudební párty až do úplného závěru večera. Neděle byla s počasím daleko příznivější. Stavěla se čarodějnice, a vařily se čarodějnické lektvary. Odpoledne přijeli pánové z geocatchingu a vymysleli pro děti trasy s hledáním pokladu. Při tom vytvořili jednu speciální krtčí cashku, která byla památkou na to, že i děti s onkologickým onemocněním, provozují pohybové aktivity. Jak se den chýlil ke konci, přišlo shrnutí celého víkendu a každé dítě dostalo fidorkovou medaili a balíček plný zajímavých dárečků. Každý dostal i lampion se svíčkou a jak se setmělo, tak se celý průvod vydal k ohništi, kde už čekala čarodějnice. Následovalo pár slov o historii pálení a poté byly plameny zažehnuty. Děti a rodiče házeli do ohně lístečky, na kterých bylo psáno to, čeho se chtějí zbavit a to vše bylo spáleno. Až se oheň uklidnil, každý si opekl svůj špekáček a všichni byli spokojení. V pondělí ráno po bohaté snídani se všichni postupně odebírali domů. Víkend jsme si všichni užili a budeme na něj dlouho vzpomínat. Díky Krtku!

Marek Mynář student ATV

Fotogalerie z akce