caapa webJiž čtvrté "velké" setkání praktiků, akademiků, pedagogů, sociálních pracovníků, trenérů, instruktorů, sportovců, rodičů, terapeutů, zkrátka všech těch, kteří mají zájem a uvědomují si význam pohybu pro život osob se speciálními potřebami, se plánuje na květen 2017. Na půdě Fakulty tělesné kultury, v nových prostorách tzv. Centra Baluo, se konference uskuteční jako součást vícedenního seriálu přednášek, seminářů, workshopů a kulatých stolů pod hlavičkou konference Pohyb a zdraví. Poetické motto (vybrané prof. Válkovou) dalšího APA setkání je „Láska kvete v každém věku (a to i k pohybu a sportu)“. Pro více informací a registraci na akci navštivte https://www.pohybazdravi.upol.cz/cz/ . IV. česká národní konference APA je organizována FTK UP v Olomouci v úzké spolupráci s Českou asociací aplikovaných pohybových aktivit.

Na poslední konferenci věnované APA v Lednici se sešlo více než 150 účastníků. Poslední seminář Integrací jiná cesta věnovaný outodoorovým aktivitám v APA poctilo svou návštěvou 60 osob. Konference věnovaná problematice aplikovaných pohybových aktivit (APA) pokračuje v tradici odborných setkávání od roku 2011. Už před tím však katedra APA uspořádala několik seminářů Integrace - jiná cesta, které ukázaly šíři oboru a spojily odborníky z řad akademiků, pedagogické a asistentské pracovníky z praxe, rodiče dětí s postižením, sportovní trenéry i fyzioterapeuty. Poetické motto dalšího setkání je „Láska kvete v každém věku (a to i k pohybu a sportu)“. Základními tématy jsou: intervence v různých věkových obdobích, teorie přechodu – transition a úloha APA v systémech gender studies a disability studies. Stejně jako na předešlých setkáních na vás čeká program kombinující kvantitativní i kvalitativní přístupy, teorii a praxi, výzkumné i rozvojové příspěvky.

Organizátoři mají zájem pro letošní rok předat více prostoru "mladým a nadějným". Po vzoru severoamerické konference APA (NAFAPA) se rozhodli více než kdykoliv před tím upozornit na drobné výzkumné šetření nejen postgraduálních, ale také pregraduálních studentů.

Sborníky se seminářů je možné zdarma stáhnout z těchto webových stránek.

Za tým Centra APA a České asociace aplikovaných pohybových aktivit Ondřej Ješina (2017)