logo APA studium

Centrum aplikovaných pohybových aktivit

STUDUJ APA V OLOMOUCI!     #APANGERS

logo FTK UP

... a co?, řekl by si čtenář tohoto příspěvku, kdyby nepokračoval dál. Tadeáš Kříž je studentem oboru aplikované pohybové aktivity. To už je trošku lepší, ale pár takových tu už také bylo. Tadeáš Kříž má zrakové postižením na úrovni B3/B2 a souteží společně s běžně vidícími!!! Tak to už je jiné kafe. Když k tomu připočteme ještě 4. místo z mistrovství světa ze srpna tohoto roku, máme z toho sérii úspěchů, které už stojí za zmínku (a určitě i víc).

V sobotu 18.6.2016 se konalo Mistrovství Evropy v Biketrialu. Tentokrát pořadatelé vybrali národní park Pabude v horách nedaleko Bolotany, malého městečka na Sardinii. V den závodu bylo počasí velmi slunečné, a tak byl dopolední závod na téměř otevřeném slunci fyzicky náročný. Odpolední závod starších kategorii byl částečně i v lese, takže se jezdci před počasím schovali. V pohádkově překrásném přírodním parku v centru ostrova Sardinie v nadmořské výšce 1000 metrů přecházely oči nad sportovními výkony některých závodníků. Na pěkně připravených sekcích se podařilo Tadeášovi Křížovi v kategorii Senior 26 zvítězit a stal se tak mistrem Evropy.

World BikeTrial Championship 2016, tedy Mistrovství Světa v biketrialu letos probíhalo 2 závody pro každou kategorii v České republice. V Blansku u vodní nádrže Palava byl od 6. srpna 2016, 9 hod otevřen kemp pro závodníky a jejich doprovody. Dvacátý pátý ročník světového šampionátu BIU nabídl jezdcům čtyři dny soutěží na kamenech v údolí Pálavského potoka, tedy v místech, která dobře znají jak čeští jezdci z domácích závodů, tak zahraniční závodníci ze soutěží MS/ME v minulosti. Tratě ve stráních s velkým výškovým převýšením jsou náročné na fyzickou kondici i na technické dovednosti jezdců. Přírodní terén byl doplněn dvěmi umělými sekcemi „pro diváky“: kládovou dole u přehrady a betonovou na kraji lesa. První závod se konal v neděli, který se Tadeášovi podařil. „Sice jsem byl ke konci závodu už dost vyčerpán ale výsledek mě moc potěšil. Druhý závod se konal skoro týden na to v sobotu, kdy se závodníkovi už tolik nedařilo a i pod tlakem svou nervózní jízdou obsadil 4. místo. Po 2 závodech MS se Tadeáš Kříž umístil na celkovém 4. místě v kategorii Senior 26“