Za zrcadlem aneb Alenka v říši divů je téma letošního Karnevalu APA. Loňský velmi zdařilý ročník tradiční akce katedry aplikovaných pohybových aktivit nasadil vysokou laťku. Organizátoři se však nezalekli a přichystali si pro návštěvníky spoustu novinek a zajímavý program. Vše se bude odehrávat 1. dubna 2016 v Regionálním centru Olomouc. Večerem vás provedou moderátoři Michal Chmelař a Michal Líčka z agentury Tapaza: Vzkazují, že to bude pecka, přijďte se přesvědčit na vlastní oči i uši. K poslechu, tanci a zábavě bude hrát New Street Band pod taktovkou Michala Vičara. V rámci programu se představí se svým baletním vystoupením Alenka v Říši divů tanečnice z Baletní školy Iriny Popové. Vystoupí také pořádající studenti v doprovodu, nebo spíše pod vedením, mažoretek GINA Brodek u Přerova. Generálními partnery akce je Fly United a Přeprava na letiště s.r.o. V neposlední řadě se bude předávat několik cen. Do Síně slávy APA bude uvedena docentka Běla Hátlová z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně za celoživotní přínos v oblasti aplikovaných pohybových aktivit. Zaměřuje se na vztah psychiky a pohybu a na problematiku využití aktivního pohybu v prevenci a léčbě psychických poruch a onemocnění. Komise složená ze zástupců katedry aplikovaných pohybových aktivit zvolí APAče roku, jehož jméno bude prozrazeno až na plese.

Vyhlašovat se bude i Cena ČAAPA (Česká asociace aplikovaných pohybových aktivit), kterou bude udělovat výkonný výbor asociace, a také nesmí chybět Král a Královna karnevalu za nejlepší masky.
A na závěr této veliké show přijde losování o ceny. Každá vstupenka je zároveň slosovatelný lístek, každý má šanci vyhrát i jen díky příchodu na karneval. Ceny různého druhu i původu budou k mání, jistě se je na co těšit.
Průběžné informace můžete sledovat na facebookové stránce Karneval APA. Lístky bude možné od 1. března zakoupit na sekretariátu katedry a v menze Neředín nebo objednáním na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., s doručením na sjednaném místě. Už nyní si na této adrese můžete lístky rezervovat.
Závěrem bych vás ráda jménem celého týmu organizátorů pozvala na Karneval APA s názvem Za zrcadlem aneb Alenka v Říši divů. Budeme se na vás těšit.

Tereza Šedová, organizátorka Karnevalu APA

Toto dílo je licencováno pod CC BY 4.0