V sobotu 5.12.2015 se uskutečnil 2.ročník charitativních střeleckých závodů, pořádaných nadačním fondem REGI Base Shooting Challenge a spolkem OSVA Přerov. Závody jsou pořádány pro děti z dětského domova Klokánek. Při závodech jsou místo startovného vybírány věcné dary pro děti z uvedeného zařízení.

Součástí celé akce byl letos i poprvé program pro děti.

Díky kombinovaným studentům Aplikovaných pohybových aktivit pod vedením Elišky Vodákové se ve spolupráci s Centrem APA, děti společně zúčastnily hodiny plavání na Olomouckém krytém bazénu, kde se jim věnovali zkušení plavečtí trenéři a poté se přesunuly do areálu fakulty tělesné kultury UP Olomouc, kde mezitím Mgr. Julka Wittmannová,Ph.D. chystala s ostatními studenty program a měla zde tři své svěřence v boccie, kteří se poté k akci s radostí přidali. Studenti si pro děti připravili různé soutěže a hry. Děti si měly možnost na chvíli vyzkoušet jaké je to být osobou se specifickými potřebami (jízda na vozíku, chůze o slepecké holi), spolupráci s takovými osobami. Zahrály si rovněž zápas v boccie nebo indoor curling a další netradiční sporty. Dětem bylo zároveň přichystáno malé občerstvení a mikulášská nadílka. Pro všechny bylo odměnou spokojenost a úsměvy na tváři dětí, určitě patří poděkování všem, kteří pomáhali s realizací a organizací akce.

Po závěru akce se děti přesunuly zpět na střelnici, aby si společně s ,,tetami “ převzaly věcné dary.

Eliška Vodáková (2016)

Toto dílo je licencováno pod CC BY 4.0