Centrum aplikovaných pohybových aktivit – APA při Fakultě tělesné kultury UP v Olomouci pro děti z naší školy zorganizovalo 24.11. program „Jde to i jinak.“
Děti z 1.C a celého 2. ročníku tento den vyměnily učebnice a sešity za sportovní oblečení a pohybové aktivity s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné jedince a postupně si na čtyřech stanovištích vyzkoušely mobilitu na běžném i sportovním invalidním vozíku, mobilitu s klapkami na očích se slepeckou holí, hru Curling, hru pro děti s tělesným postižením zvanou Boccia a krátce se seznámily prostřednictvím videozáznamů s paralympijskými hrami.

I když některé děti uchvátila jízda na sportovním invalidním vozíku natolik, že by vozík rádi připsaly na seznam pro Ježíška, nakonec zjistily, že zdravé nohy jsou rychlejší než kolečka na vozíku…
Velký dík patří studentům a odborným asistentům Centra APA, kteří dětem skvěle zorganizovali zábavnou formou akci, která pozitivně působila na postoje zdravých dětí k osobám se zdravotním handicapem.

Doufáme, že to nebyla první, a zároveň poslední akce s Centrem APA a těšíme se na další spolupráci.

Hana Mádrová (2015)