Jak už je každoročním zvykem i letos zavítali studenti a pracovníci z katedry APA v rámci Centra APA do Lanškrouna, kde dne 21. 10. 2015 pomohli uspořádat sportovní hry pro žáky s mentálním a kombinovaným postižením. Her se účastnilo 11 týmů z východu Čech a i jeden tým z nedalekého Polska. Sportovci absolvovali 10 stanovišť, ze kterých byly poté sečteny body či časy a určeno výsledné pořadí týmů a nejlepších jednotlivců v kategorii dívky, chlapci a vozíčkáři.

Nešlo až tak o jednotlivé výsledky, ale spíše o sportovního ducha v rámci fair play, jak si sportovci na startu slíbili, radost a zážitek z pohybových aktivit a možnost být součástí jednoho týmu se společným cílem.

Na závěr proběhla oblíbená diskotéka a slavnostní předávání cen. Celé dopoledne pomáhali k pohodové atmosféře a k všeobecnému veselí všude přítomní barevní klauni a nepřekonatelný DJ a moderátor Láďa. Děkuji za tým Centra APA studentům, kteří se zúčastnili a vše skvěle zvládli.

Za organizační tým Radka Bartoňová (2015)