Sedmdesát tisíc korun pro ranou péči. Rekord. Takto jednoduše by se dal shrnout včerejší večer na stánku organizace Dobré místo pro život, který opanovali zaměstnanci fakulty tělesné kultury včetně několika členů vedení. U žádného jiného stánku na trzích v centru města tak živo nebylo. Už první směna, v níž byl proděkan Svatopluk Horák a Ondřej Ješina z fakultního Centra APA, měla co dělat, aby nápor punčechtivých zvládla. S přibývajícím časem se shromáždění jen rozrůstalo, a to nejen o lidi spojené s neředínskou fakultou. Ani fronta, ani déšť neodrazovaly.

Naopak. Lákala podpora dobré věci a přátelská až bouřlivá atmosféra, kterou umocňovali také muzikanti se svými písněmi. „To je neskutečný. Paráda! Jen by si příště mělo Dobré místo pro život pronajmout minimálně dva stánky. Když prodává APA, je to bezkonkurenční!“ komentoval výsledek prodeje jeden z muzikantů Tomáš Prycl.

„Před akcí jsem říkal lidem, ať tipují, že utržíme kolem 47 tisíc, ale toto mě vážně mile překvapilo. Ve skutečnosti se prodalo punče asi za 68 tisíc, ale to číslo se nám moc nelíbilo. Třeba takový ročník 1968 není v naší historii zrovna šťastný. Tak jsme se rozhodli částku zakulatit,“ prozradil Ondřej Ješina.

V kase tak bylo přesně 70 311 korun. Organizace Dobré místo pro život na svém Facebooku ještě v noci napsala, že jde o rekordní částku.

Výtěžek z prodeje poputuje stejně jako v předchozích letech na podporu činnosti olomouckého Střediska rané péče, které pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením v Olomouckém a částečně též Pardubickém a Zlínském kraji.

Martin Višňa (2015)

Velké poděkování za účast na sbírce pro Středisko rané péče

Drazí kolegové, studenti, všichni další účastníci podařeného podvečera, večera a noci. Chtěl bych Vám jménem svým i organizátorů poděkovat za velmi aktivní účast na stánku Dobrého místa pro život u příležitosti sbírky pro Středisko rané péče Olomouc. Díky Vám bylo vybráno více než 70 000,- z čehož nemalá částka (po odečtení všech nákladů) poputuje na účet partnerské organizace a mimo jiné podpoří i společné projekty FTK a střediska.

Zvláštní poděkování patří Věrce Novotné za příležitost, kterou FTK a Katedře APA dává; Martinu Kučerovi za komunikaci a celkovou koordinaci akce; Renče Slezákové za dotažení řady nápadů a celkovou grafickou i mediální podporu; Martinu Višňovi nejen za domluvení prostoru pro následnou společenskou akci; hudebníkům za udržování zábavy; panu děkanovi, proděkanskému týmu, zúčastněným vedoucím kateder a zástupcům Katedry APA a Centra APA (včetně jejich některých rodinných příslušníků) za prodej; Františkovi za konzumaci; všem, kteří přivedli své kamarády a samozřejmě řediteli Střediska rané péče Tomáši Vyskočilovi za vřelý vztah, který nám toto všechno umožňuje.

Ondřej Ješina (2015)