pobyt Krtek2015 1Od 14. do 17. listopadu se uskutečnil v malebném prostředí hotelu Martiňák pobyt pro rodiny s dětmi s onkologickým onemocněním. Na přípravě tohoto pobytu, který byl realizován v rámci projektu Krtek v pohybu se podíleli i studenti Fakulty tělesné kultury, katedry aplikovaných pohybových aktivit.

Pobyt očima studentů:

Nadační fond dětské onkologie Krtek uspořádal ve dnech 14.11. – 17.11. 2016 pobyt pro rodiny s dětmi. Samotný pobyt se uskutečnil v horském hotelu Martiňák, který najdeme uprostřed nádherné krajiny na jednom z vrcholků Beskyd, nedaleko Rožnova pod Radhoštěm. Pohybový program pro rodiny mělo pod taktovkou devět studentek studijních oborů APA a ATV. I přesto, že nám počasí příliš nepřálo, mohu za celý tým říct, že na pozitivní atmosféře se to rozhodně nepodepsalo.
Během prvního dne se děti i rodiče mohly zajít pořádně protáhnout a zatančit si zumbu, nebo se seznámit s brazilským bojovým tancem – capoeira. V odpoledním programu bylo vyhrazeno místo oblíbenému lidskému „Člověče, nezlob se“, dále také hře s obrázky, která měla za cíl procvičit dětskou paměť a v neposlední řadě hra na zvířátka, která měla taktéž obrovský úspěch. Kdo by si taky jen tak rád nezakřičel jako lev, že? Večery patří diskotékám a jinak tomu nebylo ani na tomto pobytu. Prostor zatančit si a naučit se tanečním sestavám dostali nejen ti nejmenší, ale během večera na taneční parket zavítal i rodiče.
Během pondělního rána jsme uspořádaly menší výlet do hor, který šel ruku v ruce s pohybovými aktivitami a jinými hrami. Jak už jsem zmínila, pobyt se konal nedaleko Rožnova pod Radhoštěm, ve kterém se nachází vyhlášené Valašské muzeum, pro jiné známý také jako skanzen, kam během odpoledne zamířily rodiče s dětmi. Poslední večer byly děti ohodnoceny sladkostmi, proběhlo společné focení a večerní program patřil aktivitě – Videostop. Týmy tvořily rodiče s dětmi a tak se do boje o nejvyšší příčku musel zapojit skutečně každý člen. Cílem bylo poznávat krátké filmové ukázky pohádek, seriálů, filmů a reklam. Videostop měl obrovský úspěch, po sečtení bodů a samotném vyhlášení těch nejlepších jsme se rozloučili, popřáli si šťastnou cestu a navzájem si poděkovali za příjemně strávené dny.
Věřím, že program děti bavil, což lze usuzovat z úsměvů od ucha k uchu na jejich tvářích. Předaly jsme spoustu pozitivní energie těm, kterým chyběla a budou ji teď ještě hodně potřebovat. Při zpáteční cestě domů jsme si rekapitulovaly uplynulé dny a podle pozitivních ohlasů věříme, že naše práce byla odvedena dobře, neboť jsme po velmi aktivních pár dnech jedna do jedné usnuly.

Kristýna Navrátilová,
studentka oboru APA