UFITProjekt, který měl za úkol vytvořit a odstartovat realizaci kurzů prohlubujících kompetence fitness trenéru o problematiku práce s osobami se zdravotním postižením byl završen v půlce října 2015 konferencí ve fransouzském Marseille. Konference se zúčastnili zástupci Katedry APA (Martin Kudláček a Ondřej Ješina) společně s dalšími zástupci FTK UP v Olomouci. Celý projekt byl koncipován jako dvouletý a řešiteli projektu byli partneři z Irska, Velké Británie, Francie a Španělska.

Výstupem projektu je podoba 9-ti hodinového školení, které je zaměřeno pro již praktikující fitness trenéry. Je však otevřen i absolventům vysokoškolských tělovýchovných oborů, kterým prohlubuje jejich dosavadní vzdělání. V průběhu projektu byl na půdě FTK UP v Olomouci realizován pilotní kurz na jehož realizaci se spolupodíleli i zástupci Centra Paraple, České asociace sportu pro všechny nebo Centra Pohybu Olomouc.