Milovice 2015 7Ve dne 30.4.-3.5. 2015 se v malebném prostředí Mílovského rybníka uskutečnil první pohybový program pro rodiny s dětmi s onkologickým onemocněním . Tento program byl realizován novým projektem KRTEK V POHYBU, na kterém se společně s Nadačním fondem dětské onkologie KRTEK podílí také katedra aplikovaných pohybových aktivit FTK UP.

Nedílnou součástí pobytu byli také studenti oboru APA, ATV, kteří se podíleli na přípravě a realizaci celé akce.
A jak vlastně vnímali sami studenti celý pobyt?

Očima studenta:

...a tak jsme tam stáli, my studenti pod vedením lidí, kteří se kdysi rozhodli dělat děti šťastnějšími. Myslím, že můžu mluvit za všechny studenty, že jsme byli plní různých pocitů, přijížděli jsme sem s nervozitou i strachem, zda zvládneme psychickou zátěž práce s dětmi s onkologickým onemocněním, zda se náš soucit nepromění v lítost a budeme mít dostatek sil tvořit zábavu. Ve chvíli, kdy jsme stáli před rodiči s dětmi a měli jsme možnost strávit pár úvodních chvil všichni u jednoho táboráku, pálit čarodějnici a společně s ní zahazovat do ohně všechny negativní věci i pocity, jsme si byli jistí, že pobyt tady bude více než příjemný. Další den jsme už dostali prostor se realizovat a našim úkolem bylo, zajistit program na následujících pár dní, tedy od pátku do neděle, s tím, že rodiče si mohou vybrat z aktivit, které jim nabídneme. První den jsme zahájili různými míčovými hrami a jelikož byl první máj, lásky čas, tak jsme se odpoledne vydali na prvomájovou cestu, den jsme završili poklidným lampionovým průvodem, všichni s vlajkami na obličeji protože se blížil hokejový zápas. Potěšující bylo vidět úsměvy rodičů a dětí z prvního podařeného dne a tak jsme se s chutí pustili do dalšího. Na programu byla výuka partnerským masáží pro odpočinek rodičů, zábavné hry pro děti, lanové aktivity na kterých se všichni mohli řádně vyřádit a také odpolední olympijské hry, kde se děti na chvíli stali olympijskými sportovci a mohli plnit nejednu disciplínu. Večer, jelikož byl náš poslední společný, proběhlo hromadné rozloučení a poděkovaní všem zúčastněným, který jsme ještě završili diskotékou s dětmi. V neděli následoval odjezd a myslím, že i nemálo postesků, že pobyt utekl tak rychle. Děti i rodiče byli naprosto skvělí, s radostí se účastnili našich aktivit a tvořili pozitivní a usměvavou atmosféru po celý pobyt. Pokud bych mluvila za sebe, odjíždět se mi nechtělo, byla jsem nadšená z neskutečné iniciativy všech organizátorů a zároveň šťastná, že jsem se mohla podílet na další akci pro děti s onkologickým onemocněním. Byl to pro mě nejen příjemně strávený prodloužený víkend ale především jsem si uvědomila jak krásnou cestou lze dělat věci, které mají opravdický smysl, jak lze rozdávat radost a jak smysluplné je čerpat vlastní energii do akcí, které kouzlí úsměv na tváři nejen dětem ale i dospělým. Myslím, že jsme všichni odjížděli nabití energií díky všem zúčastněným, díky jejich znatelné síle, kterou mnozí z nás postrádají.

Milovice 2015 Milovice 2015 Milovice 2015 3
Milovice 2015 Milovice 2015 Milovice 2015