PSD ZLINNa popud člena České asociace aplikovaných pohybových aktivit Karla Vondráčka byl po delší odmlce zrealizován program Paralympijského školního dne na ZŠ Okružní ve Zlíně. Tato škola se pilně zapojuje do systému individuální integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a i z toho důvodu aktivně vstoupila do organizace tohoto projektového dne. Akce se zúčastnilo na 140 žáků ze šesti čtvrtých a pátých tříd.

Tým Centra APA připravil jednotlivá stanoviště se zaměřením na sportovní hry vozíčkářů, indoor curling, mobilitu na běžných vozících a osob se zrakovým postižením, goalbal, bocciu a jedním z vrcholů byla beseda s paralympijskou vítězkou Evou Kacanu.
Realizační tým měl velkou radost z aktivního zapojení žáků, ale i jejich paní učitelek, které se nestyděly podpořit dopad celého dne a na závěr se aktivně zúčastnili exhibičního utkání v basketbalu na vozíku za zuřivého potlesku a bouřlivé atmosféry, kterou žáci základní školy vytvořili.

Za realizační tým Ondra Ješina (květen 2015)