widlerness1Wilderness therapy je směr využívající expedice do přírody a divočiny jako intervenci a eliminaci patologických jevů například u problematických dospívajících, mladých recidivistů a dalších skupin rizikové mládeže. Pátek a sobota (10. a 11. 4.) na Fakultě tělesné kultury patřila první mezinárodní konferenci o Wilderness therapy.

Konference byla součástí a prvním krokem projektu, jež čerpá z Visegrádského fondu a zahrnuje čtyři partnery - Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Na konferenci se představily zastupující organizace (za Českou republiku to byla Fakulta tělesné kultury, P- centrum, Mindfullness Training, slovenským partnerem je organizace Návrat za Polsko to byla Sempre a Frente Foundation a za Maďarsko Hungarian Experiential Education Foundatio). Během obou dnů proběhly také diskuze u kulatých stolů (například na téma Risk Management a Overloaded) a přípravy na další krok, což bude proškolení všech partnerů anglickým odborníkem ve Wilderness therapy v Bukovských horách na Slovensku.

Bližší informace o wilderness therapy naleznete zde.