spolecnost pro ranou peciDlouholetým partnerem Centra APA je Středisko rané péče. Zejména olomoucké středisko zabývající se podporou rodin s dětmi se zrakovým, případně kombinovaným postižením. Právě toto středisko oslovilo Fakultu tělesné kultury ve vztahu k realizaci dvouhodinového semináře věnovaného volnému času a aplikovaným pohybovým aktivitám, zejména představení sportovně-kompenzačních pomůcek. Semináře, který se konal 14. 4. v prostorách FTK se zúčastnili zástupci 4 rodin (spíše však celé rodiny).

Rodiče i děti měli možnost vyzkoušet si jízdu na handbiku, v půjčovně sportovně-kompenzačních pomůcek novém race runeru, tříkolkách, tandemových kolem. Seznámili se s nabídkou většiny pomůcek, které půjčovna FTK s podporou magistrátu města Olomouce provozuje. Seznámili se pomůckami pro vodní turistiku, lyžování, plavání, ale i indoorové aktivity. Seminář byl zakončen krátkou prezentací široké nabídky sportovních aktivit osob se zdravotním postižením a závěrečnou diskusí. Rodiny projevili zájem budoucí účasti na akcích typu zimní kemp pro rodiny, sjíždění řeky Moravy a některých dalších.

Za tým Centra APA

Ondra Ješina (duben 2014)