janky5Již tradičně na začátku kalendářního roku vyrazili studenti Střední školy prof. Z. Matějčka z Ostravy – Poruby na monoski a biski do Krkonoš. Pět žáků s tělesným postižením a poruchou autistického spektra absolvovalo v rámci aplikované tělesné výchovy pětidenní výcvik v Centru handicapovaných lyžařů v Janských Lázních. Pod vedením licencovaných instruktorů monoski Marty Pudilové, Pavla Jakubce, Jiřího Martínka z Centra handicapovaných lyžařů vyráželi každý den sportovci na sjezdovku Sv. Petr do Šp. mlýna.
Student s poruchou autistického spektra absolvoval společný výcvik s monolyžaři, v doprovodu instruktora školního lyžování ze SŠ prof. Z. Matějčka v Ostravě.

Celý výcvik proběhl v radostné sportovní atmosféře a všem zúčastněným patří velké poděkování, zejména pak všem pracovníkům Centra handicapovaných lyžařů z Janských Lázní za skvělý servis a milé přijetí.

Akci spolufinancovalo občanské sdružení ABAK – počítadlo o.s.

Sportujte, stojí to za to :)

Renáta Staňková – speciální pedagog