karneval apa malyZajímá vás, co se stane, když se zbourají bariéry a překročí hranice? Odpověď dá Karneval APA, jehož osmý ročník s podtitulem Za hranicemi aneb Máme svůj svět proběhne v pátek 10. dubna v Regionálním centru Olomouc. „Chceme uspořádat akci, na které se setkají lidé zdravé populace a osoby se speciálními potřebami. Společně prožitým večerem se snažíme zmenšovat sociální bariery mezi skupinami a prohlubujeme jejich vzájemné vztahy," uvedl za organizátory z katedry aplikovaných pohybových aktivit na fakultě tělesné kultury Tomáš Plášil. Na karnevalu se návštěvníci mohou těšit na hudební seskupení PROFI-L z olomouckého dětského domova, soubor Cyranovy boty, v němž společně účinkují tanečníci s pohybovým handicapem a bez něj, vystoupení si již tradičně připravili také pořádající studenti.
Večerem plným masek provede moderátor Lukáš Man, k tanci a poslechu zahraje Pavel Helan band. V závěru večera bude vyhlášen král a královna karnevalu.
Vstupenky si zájemci mohou již nyní objednat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Od úterý 17. března budou k mání také v menze na Neředíně, vždy v úterý a čtvrtek od 10:30 do 12:20, nebo na sekretariátě katedry aplikovaných pohybových aktivit.

Samozřejmě budou ke koupi také na místě. Cena slosovatelné vstupenky je 200 korun.

Více informací naleznete na Facebooku, na stránce Karneval APA nebo události Karneval APA 2015. Společenskou událost pořádají studenti oborů Aplikované pohybové aktivity a Aplikovaná tělesná výchova na Katedře aplikovaných pohybových aktivit Fakulty Tělesné kultury Univerzity Palackého ve spolupráci s Českou asociací aplikovaných pohybových aktivit.

Klára Sovová