UP logo FTK horizont bila cz

logo APA studium

Centrum aplikovaných pohybových aktivit

STUDUJ APA V OLOMOUCI!     #APANGERS

logo FTK UP

logo APA studium

Centrum aplikovaných pohybových aktivit

STUDUJ APA V OLOMOUCI!     #APANGERS

DSC09992 1V rámci projektu IKAP OK II vzniklo na Gymnáziu Jana Blahoslava a Střední pedagogické škole v Přerově Centrum pohybové gramotnosti v předškolním inkluzivním vzdělávání, které umožňuje efektivní organizaci podobných akcí pro žáky naší školy. Významně také rozšiřuje vzájemnou spolupráci s Regionálním centrem aplikovaných pohybových aktivit (RC APA) a Katedrou aplikovaných pohybových aktivit Fakulty tělesné kultury UP v Olomouci.
Metodici RC APA pod vedením pana PhDr. Martina Lajzy připravili pro žáky třetích ročníků oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika sérii workshopů. Tématem bylo rozšíření znalostí a praktických dovedností v oblasti pohybových aktivit v inkluzivním vzdělávání. Semináře byly organizovány jako spojení teoretické přednášky a praktické výuky. Žáci si mohli aktivně vyzkoušet současné způsoby rozvoje základů pohybové gramotnosti v předškolním inkluzivním vzdělávání.

Celého bloku seminářů se zúčastnilo bezmála 100 žáků naší školy, kteří měli možnost obohatit své znalosti a dovednosti v dané oblasti, jež je v současné době velmi aktuální a exponovaná. Vzdělávání žáků uvedeného oboru bude pokračovat v květnu tohoto roku.
Další aktivitou RC APA jsou vzdělávací semináře pro pracovníky mateřských škol našeho regionu. GJB a SPgŠ poskytuje pro konání těchto vzdělávacích programů prostory, včetně velké tělocvičny. Dne 14. 3. 2023 proběhl seminář „Dítě se SVP v předškolním inkluzivní vzdělávání“, kterého se zúčastnilo 35 pedagogických pracovníků z mateřských škol Olomouckého kraje. Účastníci velmi ocenili praktické výstupy. Hlavními tématy byly zdravotní pohybová výchova – vady páteře, skolióza; pohybové aktivity pro děti předškolního věku a matematická pregramotnost v pohybových aktivitách v inkluzivním předškolním vzdělávání.
Díky intenzivní spolupráci GJB a SPgŠ v Přerově s Katedrou aplikovaných pohybových aktivit FTK byl škole udělen status Fakultní školy FTK. Ředitelka školy převzala z rukou děkana pana Mgr. Michala Šafáře, Ph.D. smlouvu a informační desku, která je umístěna při vstupu do naší školy.
Otevírá se tak cesta k pokračování aktivit, a to i po ukončení projektu IKAP OK II.

Mgr. Romana Studýnková
ředitelka GJB a SPgŠ v Přerově
koordinátorka věcných aktivit KA 4 IKAP OK II  

 

Slide background

#StudujAPAvOlomouci

Buď součástí týmu

Adresa

Ulice: Třída Míru 115
Město: Olomouc
PSČ: 779 00

 

Kontaktujte nás

Zadejte jméno

Zadejte email

Neplatný vstup

Design, code, editace

Mgr. Jiří Veverka