monoski uvodCentrum APA opět po loňské odmlce pořádá inkluzivní a osvětovou sérii akcí s názvem Dny na monoski, které během února a března zavítají do pětice ski areálů ve čtyřech krajích. První zastávkou je již v sobotu 12. února Ski areál Kraličák.

V každém lyžařském areálu se začíná po 10. hodině, jezdit se bude do 16 hodin. „Zváni jsou všichni příznivci sjezdového lyžování bez rozdílu věku, postižení či zdravotního omezení. Pod dohledem zkušených instruktorů si mohou zdarma vyzkoušet opakované jízdy na monoski či biski, zhlédnout praktické ukázky jízdy na těchto speciálních lyžích a užít si kopec zábavy,“ uvedl garant akce Daniel Mikeška s tím, že k dispozici na místě bude vždy dohromady osm monoski a biski strojů.

Po Kraličáku se Dny na monoski přesunou na Vysočinu, kde zavítají v sobotu 19. února do Ski areálu Olešnice na Moravě a o týden později, 26. února, se vrátí do Olomouckého kraje, přesněji do Hrubé Vody. Následovat bude 5. března zastávka na Trojáku v Hostýnských vrších a letošní ročník seriálu se završí 12. března ve Ski areálu Hlinsko. Podle možností bude vedle samotného ježdění na monoski připraven i doprovodný program plný soutěží a her.

„Upozorňujeme však, že s ohledem na předpověď počasí může dojít ke změně termínu či zrušení konkrétní akce a také prosíme všechny účastníky o dodržování aktuálních epidemiologických opatření platných pro lyžařské areály,“ dodal Daniel Mikeška. Aktuální informace mohou zájemci sledovat na facebooku Centra APA zde.

Dny na monoski organizuje Centrum APA od roku 2013, spolupracuje při tom se sportovními školami Newman school, Ski fanatic a Yetti ski Troják a se všemi uvedenými ski areály. Smyslem je nabídnout možnost aktivního sportovního vyžití lidem se zdravotním postižením a motivovat je k pohybu a zároveň lyžování na monoski prezentovat i široké veřejnosti.

2022dnymonoski