UP logo FTK horizont bila cz

logo APA studium

Centrum aplikovaných pohybových aktivit

STUDUJ APA V OLOMOUCI!     #APANGERS

logo FTK UP

logo APA studium

Centrum aplikovaných pohybových aktivit

STUDUJ APA V OLOMOUCI!     #APANGERS

IMG 0465Po roční odmlce způsobené pandemickými restrikcemi a distanční výukou se naše škola naplno zapojila do spolupráce s Regionálním centrem aplikovaných pohybových aktivit Olomouckého kraje. V rámci implementace krajského akčního plánu připravili metodici RC APA žákům třetích ročníků oboru předškolní a mimoškolní pedagogika GJB a SPgŠ Přerov sérii workshopů. Tématem bylo rozšíření znalostí a praktických dovedností v oblasti pohybových aktivit v inkluzivním vzdělávání. Seminář byl organizován jako spojení teoretické přednášky a praktické výuky. Žáci si mohli aktivně vyzkoušet současné způsoby rozvoje základů pohybové gramotnosti v předškolním inkluzivním vzdělávání.
Celého bloku workshopů se během měsíce listopadu letošního roku zúčastnilo bezmála 100 žáků naší školy, kteří měli možnost obohatit své znalosti a dovednosti v dané oblasti, která je v současné době velmi aktuální a exponovaná.

V současné době vzniká na GJB a SPgŠ Přerov Centrum pohybové gramotnosti v předškolním inkluzivním vzdělávání, které umožní efektivnější organizaci podobných akci pro žáky naší školy a rozšíří vzájemnou spolupráci s RC APA a FTK UP Olomouc. Další plánovanou spoluprací by měly být vzdělávací semináře pro pracovníky mateřských škol našeho regionu.
Mgr. Aleš Piňos
Předseda předmětové komise tělesné výchovy
GJB a SPgŠ Přerov

Slide background

#StudujAPAvOlomouci

Buď součástí týmu

Adresa

Ulice: Třída Míru 115
Město: Olomouc
PSČ: 779 00

 

Kontaktujte nás

Zadejte jméno

Zadejte email

Neplatný vstup

Design, code, editace

Mgr. Jiří Veverka