UP logo FTK horizont bila cz

logo APA studium

Centrum aplikovaných pohybových aktivit

STUDUJ APA V OLOMOUCI!     #APANGERS

logo FTK UP

logo APA studium

Centrum aplikovaných pohybových aktivit

STUDUJ APA V OLOMOUCI!     #APANGERS

zonglovani 7Seminář Žonglování v inkluzivní zájmové pohybové činnosti proběhl dne 18. 10. 2021 od 9:00 do 12:00 h v prostorách CIZVOK Domu dětí a mládeže v Olomouci. Seminář byl určen pro pedagogické pracovníky školských zařízení a pro pedagogy zájmového vzdělávání.

Lektorem byl Jan Hlavsa z Cirkus Levitare, olomoucký umělec, bavič, žonglér a performer, který má spoustu zkušeností a žongluje už přes dvacet let. Vystupuje po celé České republice a jeho workshopy prošly už tisíce spokojených zájemců.

První část byla věnována seznámení s žonglérskými pomůckami a ukázkami, jak s nimi pracovat v hodinách s dětmi. Dozvěděli jsme se, že žonglování je velice dobré pro zapojení obou hemisfér a že nám posiluje mozek. Po této teoretické části jsme se přesunuli do sálu, kde jsme absolvovali část praktickou.

Hlavní činnost semináře bylo naučit se žonglovat se třemi míčky. Pro většinu to nebylo úplně neznámé téma, každý z nás už to někdy zkoušel, ale nikdo nebyl žonglér, který by to uměl dobře. Každý obdržel míčky a postupnými kroky a cvičeními od jednoho míčku přes dva jsme se dostali až ke třem míčkům. Za 2 hodiny se většina z nás naučila poměrně obstojně žonglovat. Navíc jsme měli možnost se ještě letmo seznámit s dalšími ukázkami žonglérských disciplín jako flowersick, kruhy, talíře, šátky a královskou disciplínu kužely.

Myslím si, že nám to dobře rozšířilo obzory a teď víme, že to není moc náročné na vybavení a že tuto pohybovou aktivitu můžeme začlenit do jakéhokoliv programu, na tábor, do kroužku nebo jen tak pro zábavu. Různými modifikace je žonglování vhodné pro všechny bez rozdílu věku, fyzické kondice, zdravotního stavu, je využitelné i dětmi, žáky či studenty se SVP.


Za DDM Olomouc

Mgr. Aleš Pátek
Telefon: 601 528 325
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Slide background

#StudujAPAvOlomouci

Buď součástí týmu

Adresa

Ulice: Třída Míru 115
Město: Olomouc
PSČ: 779 00

 

Toto dílo je licencováno pod CC BY 4.0

Kontaktujte nás

Zadejte jméno

Zadejte email

Neplatný vstup

Design, code, editace

Mgr. Jiří Veverka